CRM Programı Nasıl Kullanılır? En İyi CRM Programı Nasıl Tercih Edilir ? | CRM KURUMSAL
CRM Programı Nasıl Kullanılır? En İyi CRM Programı Nasıl Tercih Edilir ? Resmi

CRM, Customer Relationship Management kelimelerinin ilk harflerinden oluşturulmuş bir kısaltmadır ve dilimizde müşteri ilişkileri yönetimi anlamına gelmektedir. CRM programı ile müşterilerinizi, süreçlerinizi, aktivitelerinizi, teklif ve satışlarınızı kolay bir şekilde yönetebilir; tüm süreci genel ve görsel olarak raporlayabilirsiniz.

CRM Programı Nasıl Kullanılır?

İçinde hangi modüller yer alır? Sorularının cevabını aşağıda maddeler halinde bulabilirsiniz.

Firmanın iş süreçleri, ihtiyaçları analiz edildikten sonra modüllere karar verilerek müşterilerin sistemlerine yazılım alt yapısı kurulur. Kurulumdan sonra CRM programını kullanacak olanlara eğitim verilir ve ardından gerekli destek hizmetiyle kullanıcıların sorunsuz bir şekilde programı kullanmaları sağlanır.

Yukarıda saymış olduğumuz modüllerin dışında birçok ilave modül bulunmaktadır. Bunların dışında sürecinize uygun olarak ek modüller geliştirilmektedir. CRM Müşteri İlişkileri Yönetimi yazılımı içinde yer alan bu ana modüller ve ilave modüllerle iş süreçlerinizi, müşteri ilişkilerinizi hızlı ve kaliteli bir şekilde yönetebilirsiniz.

En İyi CRM Programı Nasıl Tercih Edilir ?

En iyi CRM programı firmaların süreçlerine, ihtiyaçlarına göre değişkenlik göstermektedir. Sürecinize, ihtiyaçlarınıza uygun, en iyi CRM programını belirlemek için ürün demolarını inceleyerek karar vermeniz gerekmektedir. CRM çözümü sunan birçok firma bulunmaktadır. Firmamız en çok tercih edilen CRM yazılımı firmaları arasında adını sıkça duyurmaktadır. Müşterilerimiz geliştirmiş olduğumuz CRM yazılımının ara yüzünü çok beğenmekte ve kullanıcı dostu bir yazılım olduğunu ifade etmektedir. Bu noktada CRM çözümünün ara yüzünün, özelliklerinin iyi olmasının yanı sıra firmanın danışmanlık, satış sonrası destek hizmeti de önem arz etmektedir. Çünkü ürün iyi olabilir ama kaliteli danışmanlık hizmeti verilmezse, satış sonrası yeterli destek alınamazsa proje başarılı olamaz. Bu yüzden hizmet kalitesinin önemini bilerek yolumuza devam ediyoruz.

Ülkemizde büyük yatırımlar yapılarak tercih edilen yazılımların birçok modülü firmalarda kullanılmıyor. Bu yüzden firmaların bütçelerine, süreçlerine en uygun CRM çözümünü sunma hedefiyle birçok sektörden firmaya çözüm sağladık ve sağlamaya devam ediyoruz.

Siz de süreçlerinizi dinleyen, doğru analiz ederek firmanıza uygun CRM çözümünü sunan bir yazılım firması ile çalışarak sağlam bir CRM altyapısı oluşturabilirsiniz.